Ndërlidhjet

NJU DELHI


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell arriti në Indi që të përforcojë mbështetjen për fushatën ushtarake në Afganistan të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara dhe të bisedojë për tensionimet në rritje midis Indisë dhe Pakistanit lidhur me Kashmirin.
Powell arriti në Nju Delhi pas vizitës njëditëshe në Pakistan, ku deklaroi se Shtetet e Bashkuara dhe Pakistani ndodhen në fillimin e marrëdhënjeve të reja dhe më të forta.
Para se të largohet nga Islamabadi, Powel shfaqi vullnetin e Shteteve të Bashkuara që të ndihmojnë Indinë dhe Pakistanit që të zgjidhin mosmarrëveshjet lidhur me Kashmirin.
XS
SM
MD
LG