Ndërlidhjet

NJU DELHI


Trupat e Indisë dhe Pakistanit kanë zhvilluar një betejë të ashpër gjatë natës përgjatë kufirit në Kashmirin e trazuar.
Nju Delhi thotë se forcat e Indisë kanë hapur zjarr në vetëmbrojtje për të ndaluar militantët Myslimanë që të kalojnë kufirin nga pjesa e Kashmirit që kontrollohet nga Pakistani.
Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje Islamabadit dhe Nju Delhit që ti ulin tensionet shumvjeçare midis tyre.
XS
SM
MD
LG