Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë filluar të shfrytëzojnë kanalin televiziv satelitor në gjuhën arabe Al Jazzera në ofenzivën e vetë kundër terroristit të dyshuar Osama bin Laden.
Këshilltarja për sigurinë kombëtare, Condoleeza Rice në intervistën e djeshme për Al Jazzerën ka thënë se lufta kundër terrorizmit nuk është luftë kundër Islamit, kurse sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rumsfeld ka planifikuar ti japë sot një intervistë këtij rrjeti televiziv me seli në Katar.
Al Jazzera ka emituar intervista të Osama Bin Ladenit dhe pasuesve të tijë që nga fillimi i fushatës së bombardimeve në Afgansistan nga forcat amerikane.
XS
SM
MD
LG