Ndërlidhjet

UASHINGTON


Numri i rasteve të vërtetuara të infektimit nga antraksi në Shtetet e Bashkuara është rritur sërish, kurse shum vende të botës janë të brengosura nga lufta me agjensa biologjikë.
Një varg incidentesh të dyshimta janë raportuar nga vendet të ndryshme-Franca, Brazili, Australia dhe Izraeli. Por,Shtetet e Basahkuara janë i vetmi vend me raste të konfirmuara të antraksit.
XS
SM
MD
LG