Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Ministrat e drejtëisë dhe ata të brendëshëm të vendeve të Bashkimit Evropian janë tubuar në Luksemburg bashkë me ministrat e finansave dhe ekonomisë në një takim të jashtëzakonëshëm që do të përqëndrohet në masat anti-terroriste.
Nga ky takim, siç pritet, do të miratohen sanksione më te rrepta finansiare, duke përfshirë edhe listën e zezë, më të zgjeruar, të bankave dhe vendeve të cilat nuk kanë qenë kooperative në përpjekjet për luftimin e larjes së parave të pista.
XS
SM
MD
LG