Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i politikës së jashtëme të Bashkimit Evropian ,Javier Solana dhe sekretari i përgjithëshëm i NATO-s, George Robertson do të vizitojnë Maqedoninë ditën e enjte që ta shtyjnë drejtë progresit planin paqësor që ka ngecur, njohtuan diplomatë në Bruksel.
Javier Solana dhe George Robertson do të diskutojnë përshpejtimin e proceseve parlamentare dhe çështje nga fusha e sigurisë, ka thënë Kristina Gallach, zëdhënëse e Solanës.
XS
SM
MD
LG