Ndërlidhjet

PRISHTINË


Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë ka njoftuar se një shpërthim dhe zjarri që kishte pasuar ka shkatërruar zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës në Suharekë.
Zëdhënësi Andrea Angeli ka thënë se shpërthimi në orët e mëngjezit ka ndodhur në selinë vendore të LDK-së, pastaj zjarri ka kapluar ndërtesën dykatëshe dhe ka përfshirë zyrat e PDK-së, por nuk ka patur të lënduar.
XS
SM
MD
LG