Ndërlidhjet

SARAJEVË


Ambasadat e Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe në Sarajevë, si dhe zyrat përkatëse në disa qytete të tjera të Bosnjes, janë mbyllur për shkaqe kërcënimesh të besueshme sigurie - njoftojnë burime pranë tyre.
Munevera Mahiniç, një zëdhënëse e ambasadës bitanike, citohet të ketë thënë se kërcënimet duket të kenë lidhje me operacionet aktuale ushtarake në Afganistan.
XS
SM
MD
LG