Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Një zyrtar i lartë ushtarak pakistanez, tha sot se India po i afron trupat e saj në kufirin mes dy vendeve. Gjeneral majori Rashid Kureshi, i cili ndërpreu urgjentisht një konferencë të rregullt për shtyp të Ministrisë së Jashtme, lajmëroi se forcat ushtarake të Pakistanit janë në gjendje të lartë gadishmërie në rajonin problematik të Kashmirit.
India ka përgënjeshtruar çdo raport për lëvizje trupash dhe i ka quajtur fabrikime deklaratat e Islamabadit.
XS
SM
MD
LG