Ndërlidhjet

KALIFORNI


Presidenti amerikan George Bush, ka mirëpritur vendimin e Rusisë për të mbyllur një qendër zbulimi në Kubë, duke e cilësuar këtë si shenjë të përmirësimit të marrëdhënieve amerikano-ruse. Presidenti Bush vlerësoi përmes një kumtese, se hapi i sotëm është një tjetër tregues se Lufta e Ftohtë ka përfunduar dhe se Rusia dhe Amerika nuk janë më armiq.
XS
SM
MD
LG