Ndërlidhjet

SHANGAJ


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush arriti në qytetin Shangaj të Kinës ku do të marrë pjesë në tubimin e 12 vendve të Azisë dhe Paqësorit.
Në bisedimet që do të ketë me liderët pjesëmarrës presidenti George Bush do të përqëndrohet, me gjasë , në kërkimin e mbështetjes për fushatën globale që i prijnë Shtetet e Bashkuara- kundër terrorizmit.
Në mesin e liderëve që pritet të marrin pjesë në samitin e Bashkëpunimit Ekonomim të Azisë dhe Paqësorit janë edhe presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin, presidenti i Kinës,Jiang Zemin dhe kryeministri i Japonisë, Junichiro Koizumi.
XS
SM
MD
LG