Ndërlidhjet

RAMALLAH/JERUSALEM


Autoriteti palestinez ka rrfefuzuar një ultimatum të Izraelit për dorëzimin e vrasësve të ministsrit izraelit të turizmit, Rehavam Zeevi, që thoshte se në të kundërtën do të klasifikohej si strehues i grupeve terroriste.
Përgjegjësinë për ate vrasje e mori Fronti Popullor për Çlirimin e Palestinës, kurse Yasser Arafat ka urdhëruar arrestimin e vrasësve të ministrit izraelit.
Policia Izraelite thotë se ka identifikuar vrasësit dhe do të bëjë gjithçka për gjetjen dhe kapjen e tyre.
Ndërkohë, zyrtarët palestinezë thanë se trupat izraelite, të cilat hyrën sotë në rajonet nën administrimin palestinez të Jeninit dhe Ramallahut vranë një polic dhe një nxënëse palestineze.
XS
SM
MD
LG