Ndërlidhjet

SHANGAI


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush arriti në qytetin Shangai të Kinës ku do të marrë pjesë në tubimin e 12 vendeve të Azisë dhe Paqësorit. Në bisedimet që do të ketë me liderët pjesëmarrës, presidenti George Bush do të përqëndrohet me gjasë, në kërkimin e mbështetjes për fushatën globale së cilës i prijnë Shtetet e Bashkuara kundër terrorizmit.
Në mesin e liderëve që pritet të marrin pjesë në samitin e Bashkëpunimit Ekonomik të Azisë dhe Paqësorit janë edhe presidentët e Rusisë,Kinës dhe kryeministri i Japopnisë.
XS
SM
MD
LG