Ndërlidhjet

PEKIN


Policia e Kinës ka arrestuar 23 mijë njerëz gjatë aksionit një mujor anti-krim anembanë vendit, njoftojnë mediat e Pekinit kurse zyrtarët e sigurisë publike thonë se do të pasojë edhe faza tjetër.
Shtypi i Kinës thotë se në mesin e të arrestuarve ndodhen të dyshuar për aksione shpërthimesh me bomba, vrasje, rrëmbime dhe vjedhje.
XS
SM
MD
LG