Ndërlidhjet

BETLEHEM


Trupat dhe tankset izraelite, kanë depërtuar sot në periferinë e qytetit Betlehem, që kontrollohet nga palestinezët. Burime palestineze bëjnë të ditur se një anëtar i gardës së autoritetit palestinez Jaser Arafat, është vrarë nga një snajper, gjatë një vale përleshjesh në Ramallah, ku gjithashtu trupat izraelite rimorrën disa pozicione.
XS
SM
MD
LG