Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Ramsfelld, tha për të parën herë sot se ushtria e Shteteve të Bashkuara, po koordinon operacionet me forcat anti-talibane, duke siguruar njëherësh ushqim, armatime dhe para. “Është një koordinim i mirë nga ajri me tokën në disa lokalitete, vecanërisht në veri” – u tha reporterëve, Donald Ramsfelld.
XS
SM
MD
LG