Ndërlidhjet

UASHINGTON


I dërguari special i Kombeve të Bashkuara për Afganistanin, Lakdar Brahim, ka nisur bisedimet me zëvendës-sekretarin amerikan të shtetit, Ricard Armitazh, rreth formimit të një koalicioni qeveritar pas-talibanez me bazë të gjerë. Nga ana e tij, i dërguari amerikan, Ricard Has, pas takimeve të djeshme me sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, deklaroi se nuk ka dallime mes pozicioneve të Uashingtonit dhe Kombeve të Bashkuara në lidhje me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG