Ndërlidhjet

NJU DELHI


Rusia dhe India kundërshtojnë cdo përfshirje të mundshme të Talibanëve në një qeveri të ardhshme në Afganistan. Pas një takimi në kryeqytetin Nju Delhi, zyrtarë indianë dhe rusë thanë se vetë termi “Taliban i moderuar” përbën një kontradiktë, pasi sic vunë re ata, lëvizja Taliban bazohet mbi “keqdashjen, ekstremizmin dhe ideologjitë e dhunshme”.
XS
SM
MD
LG