Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ambasadori Taliban në Pakistan, Mullah Abdul Salam Zaef, ka përgënjeshtruar informacionet se ai kish sjellë për të diskutuar me zyrtarët pakistanezë, një plan lidhur me përpjekjet për të zgjidhur krizën afganase. Zaef, i cili qëndroi për rreth një javë në Afganistan, pranoi që talibanët kishin pësuar dëmtime, por tha se sidoqoftë, ata mbeteshin të fortë. Ambasadori Zaef, deklaroi se udhëheqësi shpirtëror i talibanëve, Mullah Mohamed Omar dhe mërgimtari saudit Osama bin Laden janë, sic u shpreh ai, “shëndoshë e mirë”.
XS
SM
MD
LG