Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania ka lëshuar një urdhër arresti për një person i cili dyshohet të jetë i implikuar në sulmet e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara. Zyra e Prokurorisë Federale njofton se bëhet fjalë për Zakaria Esabar, i cili mendohet të ketë lidhje me tre nga rrëmbyesit e aeroplanëve civilë më 11 shtator si dhe dy persona të tjerë të shpallur në kërkim.
XS
SM
MD
LG