Ndërlidhjet

BETLEHEM


Shtetet e Bashkuara u kanë kërkuar autoriteteve izraelite, të përfundojnë ekspeditat e befasishme ushtarake në territoret palestineze. Gjashtë palestinezë u vranë në dhunën që shpërtheu në Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor sot, kur trupat dhe tankset izraelite depërtuan në qytetet Betlehem dhe Ramallah. Burime palestineze bëjnë të ditur se një anëtar i gardës së autoritetit palestinez Jaser Arafat, u vra nga një snajperist gjatë valës së përleshjeve në Ramallah.
XS
SM
MD
LG