Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica, i ka dërguar një letër presidentit amerikan, përmes së cilës vlerëson se kërkesa e zotit Bush për pjesëmarrjen e serbëve të Kosovës në zgjedhjet e 17 nëntorit, është absurde.
Koshtunica deklaron se është absurde të flitet për pjesëmarrje në zgjedhje, kur zyrtarët ndërkombëtarë kanë bërë fare pak për të përmirësuar gjendjen e sigurisë për jo-shqiptarët, sic u shpreh ai, ndërsa klima e Kosovës është e rënduar nga mungesa e lirive dhe frika – bën të ditur agjensia AP.
XS
SM
MD
LG