Ndërlidhjet

BRUKSEL


Përfaqësuesit e rreth 40 vendve Evropiane filluan mbledhjen në Bruksel që të diskutojnë luftën e udhëhequr nga Shetet e Bashkuara kundër terrorizmit global dhe sulmet kundër Afgansitanit.
Liderët e Bshkimit Evropian në takimin e djeshëm në Belgjikë përsëritën mbështetjen e tyre të paluhatëshme Shteteve të Bashkuara dhe sulmeve të forcave amerikane ndaj Afgansitanit.
Kreministri i Belgjikës ka njoftuar ndërkohë se gjatë samitit të ardhëshëm të Bashkësisë në muajin dhjetor mund të vendoset se cilët janë kandidatët e rendit të parë që do të përfundonin bisedimet për akses në vitin 2002 dhe bashkimit me Unionin në vitin 2004.
XS
SM
MD
LG