Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ/RUSI


Një zyrtar i administratës pro-moskoite në Çeçeni,i cili ka dashur të mbesë anonim ,ka thënë se në icidente të veçanta në hartkuun e fundit kohor në Çeçeni janë vrarë gjashtë pjestarë të forcave ruse.
Ndërkaq ,forcat ruse kanë sulmuar dy kampe të dyshuara kryengritësish në malet në jug të Çeçenisë dhe kanë eliminuar grupin, siç thonë zyrtarët ushtarakë të rusisë.
XS
SM
MD
LG