Ndërlidhjet

ALMA ATA


Zyrtari i lartë i Bankës Botërore,Johanenes Lin, i cili ndodhet në një turne në vendet e Azisë Qendrore ka deklaruar se sulmet terroriste të 11 shtatorit kundër Shteteve të Bashkuara kanë shkaktuar një shok ekonomik që mund ti hedhë në varfëri nja 10 milionë njerëz anembanë botës.
Johannes Lin ka thënë në Alma Ata se ato sulme kanë zvogëluar turizmin dhe tregëtinë dhe kanë goditur ekonomitë e vendeve më të zhvilluara të botës.
XS
SM
MD
LG