Ndërlidhjet

SHANGAI


Presidentët e Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara Vlladimir Putin dhe George Bush thanë se kanë arritur një progres në bisedimet mbi Marrëveshjen për Raketat Antibalistike të vitit 1972,të cilën Uashingtoni dëshiron ta tejkalojë që të ndërtojë mburojën raketore-dhe kanë diskutuar për reduktime të dukëshme të armëve bërthamore.
Bush e Putin u paraqitën bashkërisht në një konferencë për shtyp në Shangai, në samitin e APEC-ut.
XS
SM
MD
LG