Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Kabineti i talibanëve në pushtet në Afgansitan ka mbajtur një mbledhje speciale dhe ka vendosur që të përforcojë mbrojtjen kundër operacioneve tokësore të komandove amerikane, njofton agjencia talibane e lajmeve nga Pakistani.
Ministri taliban, Mullah Amir Khan Mutaqqi, citohet të ketë thënë se kabineti ka vendosur që të ripozicionojë më shumë raketa-hedhës, pushkomitralozë dhe artileri kundërajrore në qytete dhe fshatra që ti pëprgjigjej efektivisht sulmeve amerikane nga toka.
XS
SM
MD
LG