Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut, Hans Hakerup, do të takohet të mërkurën me presidentin Jugosllav,Vojisllav Koshtunica,që ta informojë ate lidhur me një varg masash konkrete lidhur me të drejtat e serbëve në rast se ata marrin pjesë në zgjedhjet e nëntorit,ka njoftuar zëdhënësja Susan Manuel.
Zëdhënësja Manuel i ka thënë agjencis Frans Pres se Hakerup dhe Koshtunica gjatë takimit do të diskutojnë edhe për kthimin e serbëve të larguar nga Kosova si dhe çështje të përgjithshme nga fusha e sigurisë dhe për njerëzit që konsiderohen të zhdukur që nga lufta.
XS
SM
MD
LG