Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati dhe Dhoma Përfaqësuese e Kongresit të Shteteve të Bashkuara, do të qëndrojnë të mbyllura edhe sot, ndërsa autoritetet shëndetësore vazhdojnë kontrollin për prani të mundshme sporesh antraksi.
Ndërkaq, në komunikatën e lëshuar në orët e vona të së dielës nga udhëheqësit e të dyja dhomave të Kongresit, thuhet se deputetët do t’i mbajnë sesionet legjislative nesër. Në kumtesë thuhet se ky vendim u morr pas këshillimeve me titullarë të shëndetësisë.
XS
SM
MD
LG