Ndërlidhjet

KABUL


Aaeroplanët luftarakë amerikanë kanë vazhduar edhe sot bombardimet mbi objektiva të forcave rezerviste talibane dhe rrjetit Al-Kaida, me goditjen e pozicioneve të tyre pranë vijave të frontit, në rrethinat e kryeqytetit Kabul dhe qytetit verior Mazar-i-Sharif. Dy nga avionët luftarakë të Shteteve të Bashkuara kanë fluturuar disa herë mbi vijat e para të frontit dhe mësohet të kenë qëlluar mbi të paktën dy objektiva.
XS
SM
MD
LG