Ndërlidhjet

DUSHANBE


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka përsëritur sot qëndrimin e tij se talibanët nuk duhet të jenë pjesë e asnjë qeverie të ardhshme që mund të skicohet në Afganistan. Putin i bëri këto komente gjatë takimit në kryeqytetin e Taxhikistanit, me presidentin e atij vendi Emomali Rakmonov dhe presientin e shkarkuar të Afganistanit, Burhandin Rabani.
XS
SM
MD
LG