Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeprokurorja e Gjykatës Penale të Hagës, nisi serinë e bisedimeve me zyrtarë të Beogradit, me takimin me ministrin jugosllav të Drejtësisë, Savo Markovic. Anëtarë të delegacionit që shoqëronin Karla del Ponten, thanë se kryeprokurorja do të nxisë drejtuesit jugosllavë të përshpejtojnë dorëzimin në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës, të të gjithë të dyshuarve për krime lufte.
Vizita e zonjës del Ponte pason, dorëzimin përkatësisht dje dhe sot, të gjeneralëve të tërhequr, Pavle Strugar dhe Miodrag Jokic.
XS
SM
MD
LG