Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Si pjesë të ekspeditave të ndërrmarra pas vrasjes së ministrit izraelit të turizmit, Rehavam Zevi, ushtria izraelite ka vazhduar ofensivat e befasishme në gjashtë qytete që shtrihen në territoret palestineze. Ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Benjamin Ben Elizer tha për radion publike vendore se aksionet janë të përkohshme dhe do të zgjasin deri kur, sic u shpreh ai, lideri palestinez Jaser Arafat të zotohet se do të parandalojë terroristët nga kryerja e atentateve-vetëvrasëse.
XS
SM
MD
LG