Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara thonë se është momenti që Aleanca Veriore të lëvizë në veri dhe jug të vendit. Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Ramsfelld, tha para pak orësh se avionët amerikanë po qëllojnë pozicionet e talibanëve në vijën e parë të frontit në veri të Kabulit. Ramsfelld konfirmoi se aeroplanët amerikanë kanë sulmuar direkt objektivat e talibanëve të rreshtuar kundër forcave të Aleancës Veriore në Kabul dhe Mazar-i-Sharif.
XS
SM
MD
LG