Ndërlidhjet

KABUL


Nga selia e tij sekrete, lideri suprem i regjimit Taliban të Afganistanit, Mullah Mohamed Omar, përsëriti thirrjen drejtuar vendeve myslimane për atë cka ai e cilëson “Jihad”, apo luftë të shenjtë kundër Shteteve të Bashkuara dhe fushatës së tyre mbi Afganistanin.
XS
SM
MD
LG