Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri francez, Lionel Zhospë dhe gjegjësi i tij rus, Mikail Kasianov, ranë dakort sot reth një serie masash që do të forconin bashkëpunimin në planin politik dhe ligjor mes dy vendeve, masa këto që përfshijnë luftën kundër terrorizmit, krimit të organizuar dhe pastrimit të parave. Zhospë, i cili shoqërohet nga disa ministra të kabinetit të tij, pritet të takohet nesër me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG