Ndërlidhjet

TEARCË / SHKUP


Ekipet e para të policisë shumë-etnike të Maqedonisë, nisën sot patrullime të kufizuara në disa fshatra me shumicë shqiptare në rajonet e Kumanovës dhe Tetovës. Njësitet janë shoqëruar nga vëzhguesit e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Europian, dhe Bashkimit Europian. Patrullimet mësohet të kenë kaluar pa incidente.
XS
SM
MD
LG