Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Emisari i Kombeve të Bashkuara në Lindjen e Mesme, Rod-Larsen, i dërguari rus, Andrei Vdovin, përfaqësuesi i Bashkimit Europian, Miguel Moratinos dhe konsulli i Shteteve të Bashkuara, Ronald Shlijhler, biseduan me udhëheqësin palestinez Jaser Arafat dhe e nxitën atë që të luftojë terrorizmin. I dërguari i Kombeve të Bashkuara tha po ashtu se kanë kërkuar tërheqjen e plotë dhe të menjëhershme të forcave izraelite nga rajonet e vetë-administruara palestineze.
XS
SM
MD
LG