Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë bër thirrje Izraelit që ti tërheqë menjëherë trupat nga të gjitha territoret e kontrolluara nga palsetinezët.
Zëdhënësi i Stejdepartmentit, Philip Reeker ka thënë se sipas pikëpamjeve të Shteteve të Bashkuara nuk duhet të ndodhin inkurzione të mëtejëshme.
Reeker gjithashtu u ka bër thirrje liderëve palestinezë që të bëjnë ç është e mundur në pushtetin e tyre që të ndërpresin dhunën e terrorin dhe ti sjellin para drejtësisë terroristët, aksionet e të cilëve,siç është shprrehur, po i tradhëtojnë interesat palestineze.
XS
SM
MD
LG