Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli thotë se nuk do ti tërheqë forcat nga gjashtë qytete autonome palestineze në Bregun Perëndimorë ,derisa Autoriteti Palestinezë të ndërpresi sulmet,të arrestojë militantët dhe ti dorëzojë vrasësit e ministrit Izraelit, Rehavam Zeevi.
Kryeministri Ariel Sharon ka thënë se inkurzioni ka qenë akt i domosdoshëm vetmbrojtës dhe përgjigje ndaj vrasjes së javës së kaluar të ministri të turizmit.
Zyrtarët palestinezë, ndërkaq fajësojnë Izraelin për një shpërthimin që la të vdekur një militant të dalluar të Hamasit në qytetin e Nablusit.
XS
SM
MD
LG