Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara pohojnë se antraksi me gjasë dje u ka marr jetën dy punonjësve postal në një postë në rajonin e Uashingtonit dhe dy të tjerë janë shtruar në spital.
Shefi i siguris së vendit,Tom Rige ka thënë se vdekja e tyre me gjasë është shkaktuar nga antraksi.
Në Shtetet e Bashkuara rreth 40 njerëz i janë ekspozuar antraksit kurse nëntë prej tyre janë infektuar,bashkë me njërin që vdiq më heret nga
antraksi.
XS
SM
MD
LG