Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët talibanë dhe dëshmitarë kanë thënë se aviacioni i Shteteve të Bashkuara sot ka sulmuar sërish pozicionet talibane në vijën e frontit në veri të Kabulit,kryeqytetit të Afgansitanit.
Zëdhënësi taliban Amir Khan Mutaqqi ka thënë që avionët e Shteteve të Bashkuara të kenë sulmuar gjatë natës rajone banimi në pjesët lindore dhe jug- lindore të Kabullit.
Ambasadori taliban në Pakistan,Mullah Abdul Salam Zaeef shtë kërcënuar se talibanët do të vrasin amerikanë që të hakmerren për vdekjen e afganëve dhe ka përsëritur se talibanët kurrë nuk do te dorëzojnë Osama bin Ladenin.
XS
SM
MD
LG