Ndërlidhjet

AIROLO/ZVICËR


Ekipet emergjente zvicerane kanë nxituar tek tuneli Gothard nënë Alpe, pas ndeshjes ballore të dy kamionëve me ç rast kanë humbur jetën dy shoferët dhe plagosur shum të tjerë nga tymi që ka mbushur tunelin.
Agjencia Frans Pres raportonë se deri tani dihet për nëntë persona të vdekur.
XS
SM
MD
LG