Ndërlidhjet

KABUL


Kryeministri britanik,Tony Blair ka theksuar sërish se ofenziva e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuar në Afganistan kundër regjimit taliban do të vazhdojë derisa të kapet terroristi i dyshuar Osama bin Laden dhe të sillet para drejtësisë.
Duke folur në televizion,Blair ka pranuar se viktimat civile kanë qenë të “paevitueshme” por ka thënë se planifikuesit ushtarak kanë bërë gjith ç është e mundur për minimizimin e tyre.
Ndërkohë, krahas bombardimeve ka vazhduar edhe ndihma humanitare për popullatën civile afgane,në radhë të parë në ushqim.
XS
SM
MD
LG