Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dhoma e Përfaqësuesve të Kongresit të Shteteve të Bashkuara ka miratuar dhe i ka kaluar Senatit për miratim final një ligj për zgjerimin e autorizimeve të organeve përkatëse për luftimin e terrorizmit
Senati do të miratojë brenda ditës ligjin dhe do tia dërgojë presidentit George Bush, i cili kishte pleduar për një ligj të tillë pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit ndaj Shteteve të Bashkuara.
Liderët e Kongresit e kanë quajtur ligjin shum të rëndësishëm sepse do tu japë shërbimeve përkatëse mjetet e nevojëshme plotësuese për përballjen me kërcënimiet e terrorizmit.
XS
SM
MD
LG