Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit Colin Powel sërish sotë ka bër thirrje që ti jepet fuund ciklit të dhunës midis Izraelit dhe palestinezëve dhe ka kërkuar nga Yaser Arafat, drejtues i Autoritetit Palestinez, të arrestojë vrasësit e ministrit izraelit të turizmit javën e kaluar, kurse nga qeveria izraelite ka kërkuar të tërhiqet menjëherë nga fshatrat palestineze të okupuara prej atëherë.
XS
SM
MD
LG