Ndërlidhjet

AIROLO/ZVICËR


Policia zvicerane njoftonë se nga ndeshja e dy kamionëve dhe zjarri që kishte shpërthyer në tunelin Gottard nën Alpe kanë humbur jetën 10 persona.
Zyrtarët thanë se tuneli 17 kilometrash ,magjistralja kryesore trans- alpike, do të jetë e mbyllur për periudhë të pacaktuar.
Ndeshja dhe zjarri kanë mbushur tunelin plot tym kurse nga mxehtësia kanë kollapsuar edhe disa pjesë të epërme të tunelit.
XS
SM
MD
LG