Ndërlidhjet

MOSKË / PRISHTINË


Një paqeruajtës i kontigjentit rus në Kosovë është qëlluar për vdekje gjatë natës, njofton ministria e mbrojtjes e Rusisë, e cila më tej informon se ushtari kish lënë njësinë pa marrë leje. Ndërkaq misioni i NATO-s në Kosovë, bën të ditur se paqeruajtësit e gjetën ushtarin e vrarë, pas telefonatës së një familje serbe, sipas së cilës një individ kish shqetësuar një grua. Rastin po e hetojnë KFORi dhe misioni i UNMIKut.
XS
SM
MD
LG