Ndërlidhjet

SHKUP


Ministria e Mbrojtjes e Maqedonisë ka lajmëruar cmobilizimin e 1200 rezervistëve të thirrur në detyrë disa muaj të shkuar. Zëdhënësi Marjan Gjurovski tha se ky cmobilizim është në përputhje me rekomandimet e presidentit Trajkovski dhe udhëheqësisë ushtarake në vend.
XS
SM
MD
LG