Ndërlidhjet

JERUZALEM


Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Flecer, tha se presidenti Bush ka mirëpritur tërheqjen e pjesshme por njëkohësisht nxit për tërheqje të plotë të trupave izraelite nga territoret palestineze. Komenti vjen pasi forcat izraelite u tërhoqën sot nga një fshat palestinez në Bregun Perëndimor, në të cilin tankset izraelite hynë dje, duke shkaktuar përplasje me vendasit dhe për pasojë vdekjen e nëntë civilëve.
XS
SM
MD
LG